> کارشناس رسمی دادگستری 96

کارشناس رسمی دادگستری 96

پایگاه اطلاع رسانی آزمون کارشناسی رسمی دادگستری 96

ورود ورود

شروع ثبت نام آزمون کار‌شناسی رسمی دادگستری- ۱۸ دی ۹۶

تاریخ : دوشنبه 18 دی 1396 11:01 ب.ظ

مركز امور مشاوران حقوقی، وكلاء و كارشناسان قوه قضائیه، ‌از بین واجدین شرایط مندرج در این آگهی نسبت به جذب متقاضیان اخذ پروانه كارشناس رسمی از طریق آزمون اقدام به عمل می آورد.

الف) شرایط متقاضیان آزمون كارشناسی رسمی:

۱) تابعیت دولت جمهوری اسلامی ایران.

۲) داشتن حداقل ۲۴ سال تمام شمسی

۳) داشتن دانشنامه معتبر كارشناسی از دانشكده‌های معتبر داخلی یا خارجی (در حالت اخیر، به شرط ارزیابی رسمی) در رشته مورد تقاضای كارشناسی در هنگام ثبت نام بشرح مندرج در جدول شماره ۳. (مدارك تحصیلی معادل و مدارك دارای ارزش استخدامی پذیرفته نمی شود) ـ مدرك كارشناسی ارشد و دكتری در صورتیكه مدرك كارشناسی غیرمرتبط باشد قابل پذیرش نمی باشد.

۴) داشتن كارت پایان خدمت یا معافیت دائم برای آقایان هنگام اخذ پروانه کارشناسی.

۵) عدم سوء پیشینه مؤثر كیفری و عدم محرومیت از حقوق اجتماعی.

۶) عدم اعتیاد به مواد مخدر و سكرآور به تائید سازمان پزشكی قانونی و عدم تجاهر به فسق.

۷) نداشتن سوء شهرت.

۸) داشتن وثاقت و تعهد به اصل نظام و قانون اساسی.

۹) عدم محكومیت به انفصال دائم از شغل كارشناسی برای متقاضیان.

۱۰) دارا بودن حداقل ۵ سال تجربه مرتبط در رشته مورد تقاضا با مدرک لیسانس تا هنگام اخذ پروانه کارشناس رسمی.

۱۱) عدم اشتغال به وكالت یا كارشناسی رسمی در رشته های دیگر یا اشتغال به كارشناسی رسمی در كانون كارشناسان رسمی دادگستری

۱۲) داوطلبان باید بومی استان حوزه قضائی انتخابی باشند.

تبصره : داوطلبان بومی به افرادی اطلاق می شود كه دارای یكی از شرایط ذیل باشند:‌

. مقطع تحصیلی دوره متوسطه را در استان مورد تقاضا گذرانده باشند. (با ارائه گواهی مدرك دیپلم)

ii. افرادی كه در پنج سال اخیر در استان مورد تقاضا سكونت داشته باشند. (با ارائه مدارك سكونت)

ب) نحوه ثبت نام:

۱) متقاضیان آزمون كارشناسی می بایستی از تاریخ ۹۶.۱۰.۱۸ تا آخر وقت اداری روز ۹۶.۱۱.۸ به وب سایت مراجعه و ضمن مطالعه دقیق شرایط مندرج در آگهی ، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

۲) هزینه آزمون مبلغ ۸۰۰/۰۰۰ ریال می باشد كه فقط از طریق وب سایت مذكور قابل پرداخت است.

۳) جهت ثبت نام صرفاً اسکن و بارگذاری یک قطعه عکس ۴*۳ با زمینه روشن (با حجم حداکثر ۱۵۰ کیلوبایت) کافی میباشد.

۴) نگهداری نسخه ای از فرم نتیجه ثبت نام تا زمان دریافت کارت ورود به جلسه آزمون در نزد متقاضی الزامی است.

تذکر مهم : کلیه اظهارات متقاضی در فرم ثبت نام اینترنتی حمل بر صحت میشود و مدارک لازم پس از اعلام نتیجه آزمون کتبی از مجاز شدگان برای مرحله دوم آزمون دریافت خواهد شد. ثبت نام در آزمون و شرکت در آن، حتی کسب بالاترین نمره در بین شرکت کنندگان زمانی موثر خواهد بود که متقاضی واجد کلیه شرایط اعلام شده در آگهی باشد. در غیراینصورت ثبت نام و امتحان متقاضی در هر مرحله که باشد کأن لم یکن تلقی شده و بدون اینکه حقی برای او ایجاد شود، پرونده وی مختومه میگردد و هیچ وجهی از وجوه دریافتی به وی مسترد نخواهد شد.

ج) زمان آزمون و نحوه اخذ كارت ورود به جلسه :

تاریخ توزیع كارت و زمان آزمون متعاقباً از طریق سایت ثبت نام اعلام می گردد.

تذكرات مهم :

۱) وجه پرداختی بابت ثبت نام به هیچ وجه مسترد نخواهد شد .

۲) ایثارگران (جانبازان حداقل ده درصد(۱۰%)، آزادگان با حداقل سه ماه سابقه اسارت و رزمندگان با داشتن حداقل شش ماه سابقه حضور در جبهه، فرزندان و همسران شهدا، فرزندان و همسران جانبازان بیست و پنج درصد(۲۵%) و بالاتر، فرزندان و همسران آزادگان، و فرزندان رزمندگان دارای حداقل دوازده ماه سابقه حضور داوطلبانه در جبهه) از اولویت مقرر و امتیازات مربوطه برخوردار خواهند بود.

۳) مشمولین بند ۲ ضروری است نسبت به اخذ و وارد نمودن کد ۱۲ رقمی ایثارگری در وب سایت ثبت نام اقدام نمایند.

۴) با توجه به اینکه «کارشناسی رسمی دادگستری» شغل محسوب نمیشود، کلیه افراد شاغل در موسسات دولتی و غیردولتی در صورت داشتن شرایط میتوانند در آزمون ثبت نام نمایند و در صورت قبولی و طی مراحل قانونی موفق به اخذ پروانه «کارشناسی رسمی دادگستری» شوند.

۵) تغییر محل خدمت (حوزه قضایی) داوطلبان پس از پایان مهلت ثبت نام به هیچ وجه مقدور نمی باشد لذا لازم است متقاضیان در انتخاب حوزه محل خدمت با توجه به شرایط و امكانات خود دقت لازم معمول نمایند.

۶) از آنجاکه پذیرش در آزمون بر اساس اولویت بومی متقاضیان انجام میشود لذا هر داوطلب فقط باید حوزه محل سکونت خود را که بومی آنجا هستند به عنوان حوزه قضایی انتخاب نماید.

۷) شرایط اختصاصی پذیرش رشته های کارشناسی رسمی در جدول شماره (۱) آمده است و داوطلبان چنانچه حائز شرایط مذکور میباشند ، اقدام به ثبت نام نمایند. پذیرش در آزمون منوط به کسب امتیاز لازم برای استان مربوطه است.

۸) چنانچه در هر مرحله از آزمون تا صدور پروانه و بعد از آن خلاف اظهارات و مدارك ارسالی از سوی داوطلبان ثابت گردد از فهرست داوطلبان یا پذیرفته شدگان آزمون حذف و در صورت صدور پروانه نیز پروانه آنان باطل خواهد شد.

۹) كارشناسان متقاضی تغییر حوزه اشتغال ، در صورتیكه امتیاز لازم برای حوزه مورد تقاضا را كسب نمایند، پذیرش خواهند شد.

۱۰) امكان تغییر محل كارآموزی به حوزه دیگری غیر از محل پذیرفته شده وجود ندارد و پذیرفته شدگان تا ده سال امكان انتقال به حوزه دیگری را نخواهند داشت.

هـ) نحوه انتخاب و آزمون:

۱) آزمون به صورت غیر متمرکز و منطقه ای برگزار خواهد شد لذا داوطلب باید در تاریخ اعلام شده نسبت به اخذ کارت ورود به جلسه امتحان اقدام نموده و در زمان امتحان در محل حوزه ای که برای او تعیین میشود – که ممکن است لزوماً استان محل اقامت وی نباشد – حضور یافته و به سئوالات آزمون پاسخ دهد.

۲) مواد امتحانی برای رشته های كارشناسی:

الف) دروس تخصصی مربوط به رشته مورد تقاضا

ب) قوانین و مقررات مربوط به كارشناسی

۳) از پذیرفته شدگان در امتحان كتبی مصاحبه شفاهی بعمل می آید.

۴) پذیرفته شدگان در آزمون كتبی ، پس از بررسی صحت مدارك و طی مراحل مصاحبه و گزینش ، قبول قطعی محسوب می شوند و قبولی در آزمون كتبی قبول قطعی محسوب نمی گردد.

۵) پذیرفته شدگان مصاحبه علمی پس از تایید صلاحیت های عمومی به کارآموزی معرفی می شوند. این افراد موظفند کارآموزی را در زمان تعیین شده شروع و به پایان برسانند. درصورت تأخیر غیرموجه بیش از یکسال در مجموع مراحل کارآموزی و تحلیف، قبولی آنان کان لم یکن خواهد شد. مرجع تشخیص موجه بودن غیبت این مرکز می باشد.

۶)کلیه اطلاع رسانی ها اعم از اعلام زمان دریافت کارت ورود به جلسه و زمان و مکان آزمون، اعلام نتیجه آزمون ، زمان ثبت نام حضوری قبول شدگان آزمون کتبی، زمان مصاحبه شفاهی و سایر مراحل از طریق وب سایت مرکز خواهد بود و متقاضیان موظف به پیگیری از این طریق می باشند و درصورت عدم اطلاع از هریک از مراحل مسئولیت آن متوجه متقاضی است و هیچگونه حقی برای تکرار هیچیک از مراحل فوق برای وی نخواهد بود و این مرکز هیچگونه تعهدی برای تکرار آن مراحل نخواهد داشت.

جدول شماره (۱): رشته های مورد پذیرش و شرایط اختصاصی آنها

كد رشته عنوان رشته كارشناسی شرایط اختصاصی هر رشته
۱ آتش سوزی و آتش نشانی دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های شیمی و یا سایر رشته های تحصیلی با ده سال تجربه مفید مرتبط با رشته مورد تقاضا
۲ امور بانكی دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های علوم بانكی و بانكداری، حسابداری و حسابرسی(کلیه گرایش ها)، مدیریت ( بانکی و مالی) ، اقتصاد(نظری،بازرگانی،پول و بانکداری) و یا دارا بودن هرنوع لیسانس با ده سال سابقه كاری در بانك
۳ امور ثبتی دارا بودن دانشنامه لیسانس در رشته حقوق قضایی، امور ثبتی و نقشه برداری و یا هرنوع لیسانس با ده سال سابقه كاری مرتبط با رشته مورد تقاضا در اداره ثبت اسناد و املاک
۴ امور گمركی دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های امور گمركی ، مدیریت (بازرگانی و مالی) حقوق (كلیه گرایش ها) .

كاركنان گمرك با حداقل مدرك كارشناسی (كلیه رشته ها) و ۱۰ سال سابقه كار در پست های فنی گمرك (طبق احكام كارگزینی)

۵ اسلحه شناسی دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های علوم و فنون نظامی- مدیریت نظامی و علوم انتظامی
۶ بررسی اصالت خط، امضاء و اثر انگشت دارا بودن دانشنامه لیسانس از دانشگاه علوم انتظامی و یا گرافیك با حداقل ۵ سال سابقه كار و آموزش در آزمایشگاه بررسی اسناد مجعول و مشكوك مركز تشخیص هویت ناجا و با هرنوع لیسانس با ده سال سابقه كاری در اداره تشخیص هویت
۷ برق، الكترونیك و مخابرات دارا بودن دانشنامه لیسانس در رشته مهندسی برق (كلیه گرایش ها)
۸ برق، ماشین و تأسیسات كارخانجات دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های مهندسی مكانیك (كلیه گرایش ها) ، مهندسی برق (كلیه گرایش ها) و مهندسی صنابع (كلیه گرایش ها)
۹ امور معادن دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های مهندسی معدن، زمین شناسی- مهندسی نفت- مهندسی زمین شناسی
۱۰ تاسیسات ساختمانی دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های مهندسی مكانیك (كلیه گرایش ها) و مهندسی برق (كلیه گرایش ها)
۱۱ لوازم خانگی و اداری هر نوع لیسانس با ده سال تجربه مفید مرتبط با رشته مورد تقاضا
۱۲ كشاورزی و منابع طبیعی دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های جنگلداری، آبخیزداری ، صنایع چوب،

گیاه پزشكی، خاكشناسی، باغبانی، زراعت، كشاورزی و منابع طبیعی، اقتصاد كشاورزی، زراعت و اصلاح نباتات، تولیدات گیاهی، اكولوژی كشاورزی، كشاورزی عمومی، مهندسی فضای سبز، فیزیولوژی گیاهان زراعی، بیو تكنولوژی كشاورزی،

۱۳ حسابداری وحسابرسی دارا بودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های حسابداری (کلیه گرایش ها) ، مدیریت مالی و بازرگانی
۱۴ راه و ساختمان دارابودن دانشنامه لیسانس در یكی از رشته های مهندسی عمران(گرایش عمران، سازه ، راه)، مهندسی راه وساختمان ومهندسی معماری
۱۵ كامپیوتر و فن آوری اطلاعات دارا بودن مدرك كارشناسی در یکی از رشته های كامپیوتر (سخت افزار یا نرم افزار)، برق گرایش الكترونیك، مخابرات و كنترل ، هوش مصنوعی ، ریاضی، مهندسی فناوری اطلاعات، مهندسی سیستمهای كامپیوتر
۱۶ وسائط نقلیه موتوری زمینی و تصادفات ۱ـ دارا بودن هر نوع دانشنامه لیسانس ( با ده سال سابقه كاری در راهنمایی و رانندگی و ارائه مدرك (كاردان فنی) )

۲ـ مهندسی مكانیك با گرایش جامدات و مهندس خودرو

۱۷ امور نفقه دارا بودن دانشنامه لیسانس حقوق كلیه گرایش ها

جهت ثبت نام در آزمون اینجا کلیک نمایید

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات